Інна Кузнєцова: «Ми бачимо те, що інші оминають»

13 вересня на факультеті журналістики відбулася зустріч студентів і викладачів із головним редактором київського бюро «Радіо Свобода»  Інною  Кузнєцовою та  львівським кореспондентом «Радіо Свободи» Галиною Терещук, які є випускницями нашого факультету. Модератором дійства став завідувач кафедри радіомовлення і телебачення професор Василь Васильович Лизанчук. Для студентів-першокурсників зустріч стала особливо цікавою, адже вони отримали змогу дізнатися про історію розвитку однієї з найпопулярніших радіостанцій нашої держави.

«Радіо Свобода» - одна з найкращих радіокомпаній України. До 1957-го року наша станція мала назву «Радіо Визволення», однак її перейменували на «Радіо Свобода». Зараз наше мовлення ведеться 30-ма мовами світу, в тому числі білоруською, узбецькою, румунською, англійською», - зазначила пані Інна.

Студенти мали можливість у вигляді слайд-шоу ознайомитися із інтернет-сторінкою радіо. Гості зустрічі розповідали й про відомих письменників, поетів, музикантів, з якими вони співпрацюють та які є колумнісатми їхнього сайту. Під час розмови і спудеї, і викладачі ставили цікаві запитання, серед яких була порушена тема про стан української мови та, зокрема, стан свободи слова. На запитання, чи підтримує «Радіо Свобода» якусь політичну силу на виборах, Інна Кузнєцова відповіла, що це суперечить статуту радіо, тому журналісти зберігають нейтралітет. «Ми намагаємося бути такими, як це має бути в ідеалі», - зауважила гостя.

Співпраця факультету журналістики та «Радіо Свобода» триває вже багато років. Тому присутні запитували й про перспективи проходження практики. «Звичайно, усі 150 молодих людей не стануть журналістами, однак, перспективні студенти,  ідучи на практику до нас, мають змогу отримати постійну роботу», - зазначила Інна Кузнєцова. Галина Терещук повідомила, що кожен охочий може стати дописувачем на інтернет-сторінці. Також приємною новиною стала звістка про нову серію радіопередач, які почали транслювати з 1 вересня. «Кожен студент може долучитися до творення програми. Адже ви пропонуєте теми, які вам є цікаві, а ми запрошуємо компетентних гостей. Тому можете пропонувати ваші варіанти!» - з такою думкою звернулася до присутніх Галина Терещук, після чого першокурсники розпочали активно обговорювати кандидатури можливих співбесідників.

Наприкінці зустрічі професор Лизанчук Василь Васильович подякував гостям за цікаву та приємну розмову. А гості дійства побажали студентам творчих успіхів та самореалізації, зокрема, на інтернет-сторінках «Радіо Свободи».

Юлія Шлиян

Фото: Марина Шуміліна