Вахтанг Кіпіані: «Спільний погляд на минуле – це зрозуміла дорога вперед»

9 жовтня на факультеті журналістики відбулася зустріч Заслуженого журналіста України Вахтанга Кіпіані зі студентами та викладачами. Це вже друга бесіда з відомими журналістами в рамках проекту «Майстерні громадської критики», організованого спільно з Таврійським національним університетом ім. Володимира Вернадського.

Модератором зустрічі була Наталія Габор, яка коротко розповіла про освіту цього видатного журналіста, перші кроки в журналістику та його професійні здобутки. Далі Вахтанг Кіпіані ділився спогадами про своє навчання в університеті, про перебудову в Радянському Союзі, свідком і активним учасником якої він став. Виявилося, що журналіст спочатку бажав стати біологом. Щоправда, перспективи для пошуку чогось нового там не було: «Усіх птахів вже давно відкрили. Тому це могло зачекати», - жартував гість. Ще зі студентських років його цікавила історія України, яка стала складовою «трикутника» його життя: журналістика, історія, політика.  З 1992-го року він став повноцінним журналістом, працюючи редактором в газеті "На сторожі".

Зараз медійник працює на каналі «Tвi» та є редактором сайту «Історична правда». На думку Вахтанга Кіпіані, новий час приносить нові перспективи для журналіста, який в умовах нової ери комунікації може працювати, не виходячи з дому. «Інтернет для мене є синонімом слова «свобода». Журналістика стає ніби ближчою завдяки поширенню соціальних мереж», - вважає Вахтанг Кіпіані. Однак, залишається проблема в тому, що не завжди у ній працюють люди, які є насправді фахівцями. На думку медійника, скоро для журналістів просто не залишиться місця, адже інформацію зможе продукувати будь-хто через доступні носії, в першу чергу, інтернет-сайти. Тому в таких умовах це важко назвати справжньою журналістикою.

Також гість пригадав час, коли газети були єдиними медіаресурсами, які читали мільйони людей в Україні. Зараз ситуація з медіаринком невтішна, адже попри велику кількість зареєстрованих ЗМІ, українці залишаються непоінформованими.

Лекція супроводжувалася корисними порадами щодо професійних чеснот та можливості вибору для медійників: «Сказати «Ні» в журналістиці – дуже важливо.Тому що певна річ може не вписуватися у вашу систему цінностей, які ви сповідуєте як журналіст», - переконував усіх редактор «Історичної правди».

Ближче до закінчення зустрічі студенти ставили різноманітні запитання, а також почули цікаві розповіді про молодих журналістів, з якими співпрацював гість. Наприкінці лекції всіх охочих запросили на перегляд фільму про італійського диктатора, а Вахтанг Кіпіані побажав усім завжди залишатися собою.

Софія Сабала

Фото Анни Мончук