«Віртуальна публіцистика» від братів Капранових

13 вересня в Університет завітали письменники брати Капранови. Вони прочитали лекцію «Віртуальна публіцистика» для студентів факультету журналістики. Віталій та Дмитро розповіли про письменницький досвід і роботу з читачами, поділились кумедними історіями з власного життя, а отже, лекція набула практичного характеру.

Брати Капранови подали студентам власні десять кроків до успіху, які допоможуть писати вдалі публіцистичні матеріали. Специфіка такої публіцистики полягає в тому, що орієнтована вона на Інтернет-аудиторію.

«Якщо ви хочете, щоб вас прочитали, треба битися за кожне слово. В Інтернеті читач рівний автору», – зазначили брати, розповівши про те, наскільки важко знайти свого читача в Інтернеті, а тим паче – втримати його увагу.

Віталій і Дмитро Капранови порадили студентам не хапатись за все й одразу: «В одній статті повинна бути одна думка. Адже публіцистика, як війна, – головне зберігати концентрацію». Окрім того, брати поділились тим, як правильно визначити розмір матеріалу, підібрати відповідний стиль, ритм, назвати статтю: «Ритм статті важливий, бо одноманітність заколисує. Щодо фіналу, то він має бути яскравим: Ви повели кудись читача, то повинні щось подарувати».

Юлія Гриценко