Ярина Капітан про те, чому не варто ідеалізувати професію журналіста

5 березня 2015 року в анти-кафе «Communa» відбулася зустріч зі львівською журналісткою, ведучою ТРК «Львівська хвиля» Яриною Капітан, яка розповіла про ті причини, через які не варто ідеалізувати професію журналіста.

Розпочала Ярина із прикладу про солодку вату, а також із запитання: які асоціації вона викликає у слухачів? «У мене вона асоціюється із журналістикою, - каже сама Ярина, - як і вата, вона має свої плюси та мінуси».
Спершу гостя розповіла про недоліки професії: перевтома, моральна виснаженість та відчуття вини, яке особливо часто виникає у журналістів-розслідувачів. Серед них – і освіта. За словами Ярини, багато людей сьогодні працюють з недостатнім досвідом, тому майбутнім журналістам вона радить паралельно вивчати ще якийсь напрям: « Хороший журналіст той, який має другу спеціалізовану освіту». До мінусів професії гостя віднесла і невеликий ринок праці, невисокі зарплати, цинічність, якої згодом набуває журналіст,заангажованість та небезпеку: «За останній рік в Україні загинуло 8 журналістів», – проінформувала вона.

Позитивів, за її словами, менше, але вони більш вартісні. Це політична позиція і можливість впливати на формування громадської думки, на розв’язання певної проблеми . Колега журналістки – керівник проекту «Інсайдери» на телеканалі «ZIK» – Галина Роспопа вважає, що ти можеш допомагати людям, сам себе створюєш, можеш організувати ідею. Окрім цього, Ярина додала, що перевагами є і публічність, можливість налагодити зв’язки, гнучкий графік і комунікабельність.

На бесіді, що розпочалась після розповіді, слухачі мали змогу висловити свої запитання, а Ярина Капітан поділилась історіями із власного досвіду. Першим прозвучало запитання, якими найцікавішими темами займалась журналістка, що найкраще в неї виходить. «Найпопулярніші теми для регіональних радіостанцій - це комунальні. Я такі теми любила тому, що вони дуже близькі для споживача. Також займалася політикою», – каже вона. Майбутнім журналістам Ярина порадила приділяти увагу тренінгам, щоб краще розумітись у різних сферах. Також прозвучало запитання, як Ярина живе з тяжкими темами, які їй доводиться пропускати через себе, тим більше тоді, коли вона дізнається про них першою. «Оте, що ти перший, це якраз і стимулює, - відповіла Ярина, але щодо важких тем, - я ніби через чистилище пройшла . Я приїжджала до сімей , до кожної, у яких хтось із Небесної Сотні загинув. Я з ними плакала, з ними це пережила. Але ти отримуєш задоволення з того, що ти морально тих людей підтримав. Однак навіть на війні є позитивні моменти», – зізнається журналістка.

Наприкінці Ярина Капітан вручила двом найактивнішим учасникам бесіди подарунки, бо часто таке практикує, а також подякувала присутнім за увагу.

Олена Ільків
Фото Ольги Кудерявець