Факультетський день «Дня»

Конструювати безперервний діалог у суспільстві приїхала головний редактор газети «День» Лариса Івашина на факультет журналістики. Зустріч із нею відбулася у четвер, 19 травня, у головному корпусі

Співпраця між нашим факультетом та газетою «День» триває уже чимало років. Свої матеріали та коментарі до важливих подій на шпальтах розміщують викладачі та студенти. А сама газета стала об’єктом дослідження і фактично практичним посібником для журналістів. Розмова з «Днем» відбувається й на позашпальтовому рівні. Щороку до Львова приїжджає «Фотовиставка газети «День», а книги з «Бібліотеки газети «День» слугують джерелом вивчення історії України крізь призму публіцистики газети. Своє захоплення всебічній діяльності редакції висловив проректор університету Мар’ян Лозинський: «Я подивляюся і гратулюю за те, що ви вмієте організувати роботу видання і водночас організувати видавничу діяльність редакції. Кожного року і я, і наші студенти приходять на стенд «Дня» на Форум видавців у Львов», зазначив він.
На Ларису Олексіївну студенти чекали уже давно. Підсилила цю цікавість, зокрема, організація дев’ятої Літньої школи журналістики газети «День». (До слова, останній термін подання заявки на участь – 3 червня. Анкету можна завантажити на сайті газети). На зустріч із редактором журналісти прийшли із відкритим діалогом та цікавими запитаннями. Говорили, зокрема, про інтелект, фаховість у журналістиці, журналістський менеджмент. Розмова була ненав’язливою та відвертою, відтак Лариса Івшина відповідала на запитання особистого характеру, як от про улюблені місця на Землі та книги, які зараз читає. Варто відзначити, що редактор підтверджує свій статус справді всеукраїнського редактора: її улюблений відпочинок – інтелектуальний туризм Україною, який, власне, є у центрі рубрики газети «Маршрут №1». Щодо книг, вона порадила кожному журналісту завести «санітарний мінімум» – список літератури, яку має прочитати кожен медійник. Серед них – публіцистика Лідії Чуковської, «Былое и думы» Олександра Герцена та «Норильське повстання» Євгена Грицяка.
Знаковою зустріч була в контексті травневих подій у Львові. Лариса Івшина порадила Львову не втрачати ініціативи у стосунках з Росією. А те, що відбулося у нас на початку травня, назвала частиною конкуренції в боротьбі за імідж. «Кожен українець сьогодні має сказати: я – львів’янин», – так висловила підтримку головний редактор газети.
Цікавим аспектом спілкування між студентами та журналісткою стали результати студентських досліджень на прикладі матеріалів газети «День». Так зустріч з майбутніми журналістами частково набула формату конференції, що надало їй абсолютно нової конотації. Із доповідями виступили студент ІІІ курсу Володимир Сенатовський («Газета «День» на шляху до створення громадянського суспільства»), студентка ІV курсу, Лілія Сахон, («Міжнародно-правове визнання Голодомору як геноциду за матеріалами газети «День»), студентка ІV курсу Ярослава Тимощук («Використання образних засобів у публіцистичному стилі газети «День»), студентка ІV курсу Христина Горобець («Діалог Сходу і Заходу на сторінках газети «День»), студентка ІІ курсу Софія Кочмар («Висвітлення візиту Івана Павла ІІ на шпальтах «Дня»). Такий формат зустрічі приємно здивував не лише усіх учасників, а й головного редактора, і дав зрозуміти, що вивчення таких видань як «День» допоможе краще осягнути специфіку журналістської творчості, а відтак визначити для себе необхідні орієнтири.

Христина Бондарєва