Майстер-клас від Лариси Івшиної

В рамках наукової – практичної студентської конференції  "Українські мас-медіа: традиції та виклики сьогодення", що відбувалася 26-27 квітня на факультеті журналістики, майстер-клас для студентів провела головний редактор газети «День» Лариса Івшина.

Це видання є одним із медійних партнерів факультету журналістики: щорічно студенти проходять практику в Літній школі журналістики «Дня», а сама Лариса Івшина є членом Наглядової ради нашого університету. Традиційно зустріч із журналістом студенти проводять у режимі діалогу: Лариса Олексіївна ділиться вмінням творити інтелектуальну журналістику, а студенти – своїми науковими дослідженнями газети. На зустрічі були також і викладачі – проректор університету Мар’ян Володимирович Лозинський, декан факультету журналістики Михайло Павлович Присяжний разом з професорами Йосипом Дмитровичем Лосем та Олександрою Антонівною Сербенською.

Цього року до наших студентів приєдналися колеги з Національного університету «Острозька академія», які підготували доповіді про молодіжний вектор на шпальті видання, а також про формування національного міфу, на що часто наголошує у своїх виступах Лариса Олексіївна. Теми досліджень, які насамперед зацікавили молодих дослідників зі Львова, – це соціальна політика в Україні крізь призму матеріалів видання, тема культури, а також висвітлення тематики Церкви на сторінках «Дня».

Зокрема, Ярослава Тимощук, студентка V курсу, говорячи про культуру, наголошувала на вмінні «Дня» не просто переповідати думки та смаки інших, а формувати моду майбутнього –«інтелектуальність навіть у манері одягатися».

Тему релігії досліджували одразу дві студентки ІІ курсу – Ірина Лазуркевич та Ірина Матвіїшин. У своєму виступі вони наголосили на потребі розвитку релігійної тематики на шпальтах суспільно-політичних видань, а також на всебічному висвітленні теми всіх християнських конфесій в Україні.

У своєму виступі Лариса Івшина підкреслила потребу формування культу розуму серед студентів не лише в університетських аудиторіях, але й поза їх межами - на вулиці, в клубах і соціальних мережах. Вона також наголосила на важливості вироблення власної системи кооординат. «У нас є ще багато зайвої пам’яті», -зазначила журналістка.

Ректор університету Іван Вакарчук також зустрівся з гостею факультету журналістики. Розуміючи потребу у вихованні нової генерації журналістів, Іван Олександрович зазначив, що українська освіта потребує наближення до європейських стандартів, що є одним із пріоритетів Франкового університету. Лариса Івшина подарувала ректору найсвіжі видання з Бібліотеки газети «День» -фотоальбом та книжку «Сила м’якого знака» .

Софія Кочмар

Фото Юрія Мацьківа та Ірини Вихрущ