Костянтин Грубич: «Важливо пристосуватись, як хамелеон, до змін»

24 квітня 2015 року Львівському національному університеті імені Івана Франка відбувся майстер – клас від автора та ведучого проекту «Знак якості» Костянтина Грубича .

Гість – журналіст із багаторічним досвідом роботи , автор і ведучий декількох успішних телепрограм («Знак якості» , «Сніданок з 1+1» , «Смачна країна») розповів майбутнім медійникам про свої секрети успіху та молоді і пострадянські роки, котрі сформували його як журналіста.

Сьогодні його впізнають у метро, на вулиці , у магазині. Як пояснює сам Костянтин, він їде громадським транспортом та ходить у супермаркети для того, аби зрозуміти, чим живуть люди, що їх цікавить та хвилює, щоб говорити про це з екрана.

Однак впливають і нові віяння у професії. «Журналістика безсумнівно  змінюється. Світ – прогресує. З провадженням нових технологій – збір інформації не є тижневою працею у бібліотеці. Змінюються платформи та підходи до збору інформації. Дуже важливо пристосуватись як хамелеон до змін , котрі відбуваються щоденно. Мені це вдається», – каже журналіст.
 Студентам  факультету журналістики було цікаво дізнатися і про досвід ведучого у друкованих засобах масової інформації, на що він відповів:
«У п’ятому класі відбувся переворот моєї свідомості. Коли про мене вперше написали в газеті. У моїй  школі № 22 відкрили музей бойової слави. На цю подію приїхав кореспондент обласної газети. Мене дуже вразило те , що про мене написали , адже я був директором культурно – історичного музею. Я зрозумів одну річ: про мене не писатимуть кожного дня , тому, з часом , переконав себе відправити маленьку замітку у редакцію. Так розпочалась моя кар’єра..»

Рецепт Грубича вельми простий : потрібно бути собою , свідомо цікавитись суспільними проблемами , висвітлювати тільки правдиві думки , і насам- кінець – самовдосконалюватись.

Макар Загірний

Фото Людмили Руденко