ЛНУ ім.І.Франка
English version  
 
 

НОВИНИ ФАКУЛЬТЕТУ

 
Головне меню
Головна сторінка Iсторiя  та сьогодення Керiвництво Кафедри Лабораторії Магiстратура Аспiрантура Виховна робота Абітурієнтові Наукові видання Рада молодих вчених Прес-служба Iнститут екологiї  iнформацiї Творчий доробок студентів
 
Наші друзі
 

 
 


 

Галопом по Університету!

 

8 листопада в головному корпусі ЛНУ імені Івана Франка відбувся мовознавчий квест «Стежками Університету». Участь у заході взяли студенти першого курсу факультету журналістики. Ініціаторами свята виступили асистент кафедри мови ЗМІ Леся Гурч та другокурсники – журналісти (група ЖРН-23с).

На запитання, чому саме такий вид інтелектуальної розваги вирішили провести серед студентів, співорганізатор Назар Лазур відповідає: «Я не прихильник стандартів, адже люблю виходити за рамки, а ще більше люблю їхню відсутність. Мені вже доводилося брати участь у подібних квестах, навіть їх організовувати. Проводячи цьогорічний, мав на меті показати студентам першого курсу те, що навчання може бути не монотонним, що воно не таке вже й нудне, і що наш університет має ще багато таємниць. Окрім цього, для них це чудова можливість ще більше здружитися, показати себе, довести, що вони вже повноцінні студенти».

Спочатку організатори зібрали учасників біля входу в університет та зробили невеличкий екскурс  в історію одного із найпрестижніших навчальних закладів Європи. Після організаційних моментів шість команд помандрували власним маршрутом, який був розміщений на спеціальній карті.  Шлях до вирішення завдань та отримання очок був захоплюючим і пізнавальним. Адже кожна із дев'яти зупинок містила цікаві завдання, до вирішення яких гравці докладали як спортивні навички, так і  розумову активність. Оскільки спочатку, поблукавши університетом, їм потрібно було знайти вказану на мапі аудиторію, а після приходу до місця призначення – виконати умови конкурсів.

Завдання були різними - наприклад, відгадування ребусів, загадок і розуміння львівської говірки дали змогу проявити кмітливість та знання особливостей місцевої мови. Ще раз упевнитися у мудрих заповідях життя та вдосконалити знання про розвиток і функціонування університету допомогли пригадування латинських сентенцій та запитання, що стосувалися історії ЛНУ. Доволі креативними були зупинки, які ставили за мету колегам по команді відгадати персони політиків і спільними зусиллями виправити мовні помилки у реченнях. Фольклорні мотиви були відчутні в пісенному конкурсі, де гравці виконували народну пісню на обрану тему. Коли вісім основних зупинок було пройдено, усі команди зібралися в Центрі культури та дозвілля. Там на них очікувало підсумкове завдання, пов'язане з трьома історіями кохання Івана Франка. В образах другокурсниць факультету журналістики присутні впізнали Ольгу Рошкевич, Юзефу Дзвонковську та Целіну Журовську – трьох жінок, які стали для Каменяра музами його творчості в певні періоди життя, та яким він присвятив одну зі своїх найкращих збірок – «Зів'яле листя». Після заключного етапу організатори конкурсу підрахували отримані бали та оголосили результати. Похвальні слова та грамоти отримали 11, 14 та 15 групи. Призерами змагань стали 12 та 13 групи, які одержали сертифікати на 25-% та 50-% знижку на фотосесію від «R-студії». Переможцями квесту стали учасники 16 групи, які також отримала в подарунок фотосесію від Назара Лазура. Присутні команди та співорганізатори змагання виголосили особливу подяку ініціатору проведення квесту Лесі Гурч.  Вона також звернулася до усіх, хто долучився до підготовки дійства: «Я не очікувала, що захід вийде таким динамічним. Йому вдалося поєднати командний дух і прагнення досягти цілі». Однак, всі розуміли, що переможцем була дружба, а беззаперечним доказом цього були спільні фото команд, які ще довго нагадуватимуть про один із найоригінальніших університетських заходів. 

І справді, мовний квест «Стежками університету» видався на славу!  

           Юлія Девда