Інтелектуали живуть якісно та довго

У рамках «Тижня здоров’я», який триває з 18 по 23 березня у Львівському національному університеті імені Івана Франка, до факультету журналістики завітав Іриней Галібей, кандидат медичних наук, доцент, травматолог-ортопед, почесний номінант Кембріджського університету, опіковий і пластичний хірург. Лекція, з якою Іриней Богданович виступив перед студентами-третьокурсниками, мала назву «Продовження життя. Подолання старіння».

Іриней Галібей спочатку розповів про теорії старіння, зокрема, студенти дізналися, що передчасне старіння – це коли при звичайних умовах життя, при звичайному режимі праці і відпочинку у людей з’являються ознаки декомпенсації різних функцій фізичних реакцій та поведінки. Клінічними ознаками такого стану є обмеження рухів шиї, стареча шаркаюча ходьба. «жаб’ячий» живіт, спинний горб, помітна задишка після звичайної ходьби, старечі пігментні плями, забудькуватість на найближчі події, збережена пам’ять на минуле, зміна психіки.

Велику увагу приділив гість розповідям-повчанням стосовно правильного прийому їжі. Зокрема, доцент Галібей навів до прикладу 3 піраміди харчування: Середземноморську, Американську, Азіатську. Також він розповів аудиторії 7 правил успішного життя, що дорівнюють збереженню здоров’я:

1.     Правильне дихання (хоча б 5 хв. денно)

2.     Рух ( хоча б 20 хв на день, щось не виходить – біжи!)

3.     Очищення організму (розвантажувальні дні тощо)

4.     Вода – хоча б 2 л на день

5.     Їжа, жива їжа (WHO стан здоровя на 50% залежить від харчів)

6.     Емоції, позитивне мислення, пошук позитиву

7.     Відпочинок (24-04 год. – мелатонін, правило 20/80, вечір без роботи, шайтан-сундук vs театр)

Іриней Богданович поділився зі слухачами лекції своїми думками і дав певні рекомендації: «У більшості випадків медикаментозне забруднення організму пов’язано з нашою нерозумністю. У нашій країні практично всі ліки, а особливо сильні антибіотики, можна купити без рецепту. Організм хворого підпадає під хімічну атаку, тому змушений витрачати дорогоцінну енергію на нейтралізацію сполук, які утворюються від застосування сильнодіючих ліків. Фітотерапія при нерозумному вживанні наносить шкоду не меншу, ніж аптечні таблетки. Завжди потрібно вживати будь-які ліки тільки тоді, коли вони дійсно життєво необхідні і є абсолютні покази. І лише за консультації лікаря – він підбере  курс індивідуально (персоналізація)».

Наостанок прозвучали такі висновки:

-         Життя – це рух, рух – це життя.

-         Інтелектуали живуть якісно і довго.

-         Нам життєво необхідні постійні навантаження:

1.Тіло – фізичні.    2.Мозок – інтелектуальні.        3.Душа – духовні і творчі.

Студенти з захопленням і цікавістю послухали лекцію доцента Іринея Галібея. «Тиждень здоров’я» завершився, але, мабуть, після такої акції в усіх студентів Франкового університету виникло бажання жити за законами здоров’я не тільки один тиждень.

Ірина Малюк

Фото Анастасії Коник