Тарас ФРОЛОВ: «Робота «Владометру» – як журналістське розлідування»

В рамках Дискусійного клубу на факультеті журналістики 17 грудня лекцію провів знаний журналіст та редактор порталу «Владометр» Тарас Фролов.

Маючи філософську освіту, він працював у документальному кіно і на телебаченні, був редактором проекту «Великі Українці» (2007—2008) на телеканалі «Інтер» та редактором студії «Інтер Медіа Продакшн». У 2009 році був відповідальним за висвітлення діяльності фонду «Демократичні ініціативи» у нових медіа. В 2009—2010 роках - асистентом експертного рейтингу «Перша сотня».  Тарас Фролов поділився зі студентами власним журналістським досвідом, розповів про різноманітні громадські інновації те методи впливу громади та журналістів на владу.

-  Як виміряти стан політичних обіцянок?
- Як перевірити роботу політиків за критеріями доброчесності?
- Які існують моделі впливу журналістів на діяльність органів державної влади та місцевого самоврядування в Україні?
- Як журналісти можуть використовувати інструментарій громадських ініціатив у своїй діяльності?

Відповіді на ці запитання намагалися знайти студенти протягом лекції. Яскравим прикладом спроби контролю за владою є сайт «Владометр», структуру якого продемонстрував сам Фролов. «Владометр»  —  це проект громадського моніторингу політичних обіцянок, новий український Web 2.0 інструмент суспільного контролю влади, зміст якого генерується не лише редакцією, а й самими користувачами. Його мета — зробити українську політику більш прозорою і менш популістською.

«Свою діяльність ми розпочали 2010 року з думкою  про те, як зробити, аби політики були більш відповідальними? Ми вирішили зібрати обіцянки політиків і перевірити їх на виконання, - розповідає Тарас Фролов.  Зараз ми маємо зареєстровано 3614 обіцянок – від місцевого до національного рівня. Ми зібрали найповнішу базу, намагаємося відслідковувати виконання цих обіцянок. Розроблена шкала «статусів» допомагає нам у роботі. Для чого ми це робимо? Ми даємо інформацію громадянам, сповіщаємо про те, що роблять і обіцяють політики».

Проект дає відповіді на питання: які обіцянки і коли давали українські політики, які з обіцянок виконані, а які — ні, хто з українських політиків найчастіше не дотримується свого ж слова, які обіцянки є абсурдними або суперечать попереднім висловлюванням. Об'єктами моніторингу є президент України, прем'єр-міністр та члени уряду, депутати Верховної Ради, політики та чиновники — від голови сільради і до найвищого рівня.

«Владометр» сприяє утвердженню свободи слова та запобігає використанню цензури завдяки активізації журналістського середовища. Наші дані можуть стати основою для соціально значущого матеріалу, це клондайк для журналістів», - підсумував Тарас Фролов.

Мар’яна Болобан

Фото Марини Шуміліної