«Ми – велика студентська європейська сім'я!»

В останній день вересня у Виставковій залі Львівського національного університету імені Івана Франка за підтримки Студентського уряду відбулося відкриття текстово-візуального проекту «Ми – велика студентська європейська сім'я». Участь у ньому взяли лідери самоврядування нашої alma-mater. Виставка презентувала оригінальні колажі, які поєднали фото та вислови студентів про те, що принесе євроінтеграція молодому поколінню.

«Цим  проектом ми хотіли відобразити саме ті проблеми, що стосуються кожного факультету, і які допоможуть вирішити вступ України в Євросоюз. Як можуть побачити відвідувачі виставки, географи прагнуть мандрувати без кордонів, філологи жадають доводити самобутність української солов'їної мови, геологи пишатимуться багатими надрами наших земель, а журналісти не боятимуться говорити правду з телеекранів без політичного остраху та тиску», - пояснює задум одна з ініціаторів проекту, магістрантка факультету журналістики Зоряна Козачок.

Окрім учасників проекту та студентів, подивитися на фото прийшли проректори та декани. Така своєрідна ідея на підтримку інтеграції в ЄС, за їх словами, демонструє прагнення студентів реалізувати молодіжні ініціативи та плани. Доцент кафедри новітньої історії України Володимир Качмар переконаний у тому, що українські студенти мають високий рівень конкурентоспроможності: «За кордоном молодь вибивається у люди, але їй не слід забувати і про наш університет, який дав основи цінних знань», - вважає Володимир Михайлович. Проректор з науково-педагогічної роботи та соціальних питань і розвитку Мар'ян Лозинський зазначив, що, ідучи в ЄС, студенти не мають права забувати власні традиції. «Вихованці українських ВНЗ повинні запозичувати щось і в Європі, але разом із тим не втратити своє, якщо потрібно, то відродити його і конкурувати», - сказав Мар'ян Володимирович. Проректор звернув увагу на потребу влиття української журналістики до європейської. Він висловив великі сподівання щодо перспектив розвитку української інформаційної галузі в Європі.

Почесні гості запропонували розширити фотовиставку та навіть зробити її мандрівною. Голова Студентського уряду Роман Яцикович погоджується з тим, що подібні проекти чудово було б провести у кожному ВНЗ Львова, а згодом й України. «Це дасть чудову змогу продемонструвати справжні студентські цінності», - переконаний Роман Ігорович.

Виставка триватиме до 18 листопада. Саме цього дня Європарламент виголосить остаточне рішення стосовно приєднання України до єдиної європейської сім'ї, що визначить перспективи розвитку нашої держави та з'ясує, чи матимемо ми сподівання на нові зміни.

Юлія  Девда

Фото Мар’яна Павлика та Мар’яни Сич