Вибори ректора ЛНУ: чекаємо затвердження

27 травня 2014 року в Актовій залі Львівського національного університету імені Івана Франка відбулось засідання Конференції трудового колективу, на якому обговорили питання стосовно обрання кандидатури претендента на посаду ректора. На ній заслухали доповіді семи кандидатів на здобуття цього звання, обговорили їх, а опісля – проголосували. За результатами двох турів виборів найбільшу кількість голосів віддали за декана філософського факультету, професора Володимира Мельника, друге місце посів завідувач кафедри міжнародних відносин і дипломатичної служби Маркіян Мальський. Кандидатури обох  ще розглядатимуть в Міністерстві освіти і науки та найближчим часом затвердять одного із претендентів на посаді.

Розпочали засідання зі спільного виконання Державного гімну, опісля обрали президію та робочі органи, затвердили порядок денний та встановили регламент. Спочатку слово надали начальнику управління роботи з персоналом та керівними кадрами МОН України Миколі Легенькому. Він привітав присутніх із важливим днем у житті alma mater, ознайомив учасників конференції з листом МОН про обрання кандидатур на посаду ректора а також з їх біографічними довідками.

Далі зі своїми промовами виступили претенденти на посаду ректора: декан юридичного факультету Андрій Бойко, декан філологічного факультету Ярослав Гарасим, декан механіко-математичного факультету Михайло Зарічний, завідувач кафедри міжнародних відносин і дипломатичної служби Маркіян Мальський, декан філософського факультету Володимир Мельник, доктор економічних наук, завідувач кафедри банківського і страхового бізнесу Сергій Реверчук і доктор історичних наук, завідувач кафедри новітньої історії України Олексій Сухий.  Варто зазначити, що передвиборчі програми кожного кандидата містили систему заходів, які б сприяли вдосконаленню управлінської, освітньої , наукової, науково-технічної та інноваційної сфер, соціальної та професійної діяльності;  інтернаціоналізації Франкового університету, його  міжнародній співпраці навчального закладу з вишами закордоння; студентського самоврядування, а також програму створення належних умов для розвитку дозвілля, спорту та виховання спудеїв. Детальніше з ними можна ознайомитися за цим покликанням: http://lnu.edu.ua/index.php?q=elections (у розділі «Претенденти»). Звернемо увагу на те, що виборам передували й індивідуальні зустрічі кандидатів з університетською спільнотою та їх спільні дебати, на яких вони дискутували стосовно наболілих проблем і висунули можливі стратегії їх вирішення.

Після обговорення виступів, а також діалогу кандидатів із учасниками конференції, відбулася  процедура голосування. Участь у ній із 350 обраних делегатів взяло 346, 269 з яких складали науково-педагогічні працівники, 42 – студенти й аспіранти,  а 35 представляли  інші категорії працівників. Під час першого голосування виявилося, що жоден із кандидатів не набрав  визначених Законом України «Про вищу освіту» необхідних 30% голосів, тому оголосили другий тур. До нього пройшли професор Маркіян Мальський і професор Володимир Мельник (набрали 29,42% і 26,28%  відповідно). Вже за результатами другого туру 55,71% голосів віддали за Володимира Мельника, тоді як Маркіян Мальський здобув  40% голосів.

Нагадаємо, що попередниками ректора, якого найближчим затвердять у МОН,  були виконувач упродовж березня-травня 2014 року обов'язків ректора, кандидат фізико-математичних наук, професор Василь Височанський  і доктор фізико-математичних наук, Герой України  Іван Вакарчук, який носив звання ректора упродовж 2010-2013 і 1990-2007 років.

Фото Олега Вівчарика