Свято Миколая – нагода подарувати дитині радість

Зимова пора завжди приносить відчуття казки, сповненої святкового настрою та справжніми емоціями. День Святого Миколая, Новий Рік, Різдво – всі ці свята створюють незвичну атмосферу в сім’ї, дарують радість і тепло кожному серцю, а також приносять омріяні подарунки для малечі. Однак, є дітки, які потребують не іграшок, ляльок, конструкторів, солодощів чи мандаринок, а батьківської уваги.

Цьогоріч 21 грудня студенти  факультету журналістики  Львівського національного університету імені Івана Франка в рамках акції  «Подаруй свято дітям» завітали до дитячого  будинку  села Лаврів та школи-інтернату села Стрілки, що на Старосамбірщині. Упродовж двох тижнів студенти ходили вулицями Львова та збирали кошти на подарунки, солодощі, фрукти, засоби гігієни й інші речі, потрібні дітям. Незважаючи на люті морози, волонтери активно працювали та з радістю дякували за будь-яку допомогу. Також організатори акції завдяки спонсорській допомозі провели благодійну вечірку в нічному клубі DIOS” у м. Городок. За підтримки студентської ради та профкому студентів факультету журналістики вдалось організувати  благодійний концерт. Підтримали студентську благочинність підприємці та адміністрація торгового центру «Привокзальний». Усі зібрані кошти витратили на подарунки дітям та потрібні будинку речі.

Придбавши необхідний запас солодощів, фруктів та подарунків для дітей, у п’ятницю зранку студенти вирушили в далеку дорогу. Три години мандрівки – і вже видніється довгоочікуваний пункт призначення. Під двоповерховою невеликою будівлею зі скромним двориком 34 пари зацікавлених дитячих очей вже чекали на гостей з Університету та, звичайно ж, на Святого Миколая! Спеціально для волонтерів вихованці  дитбудинку підготували виступ. Були і усмішки, і сльози, і прохання приїхати ще.

За словами директора Лаврівського дитячого будинку Мар’яна Яворського, про сиріт згадують зазвичай на свята, а впродовж року керівництво змушене  шукати допомогу самотужки. У сиротинці сьогодні живе 34 дитини віком  від 3  до 17 років, четверо з них — з неповноцінних та з неблагополучних сімей.

«Мене звати Аня, мені 7 років», –  міцно обіймаючи іграшки та пакунки, з усмішкою каже маленька моторна дівчинка. І хто знає, що її матері 24 роки і в неї ще двоє дітей, яких намагаються відсудити через легковажність і схильність жінки до випивки. А Ганнуся лише просить, щоб в неї теж була хоч краплина батьківського тепла. Адже незалежно від віку, від того, чи людина самотня, чи перебуває в оточенні багатьох лдрузів, кожен із нас прагне щастя. Тому не варто лишати осторонь саме тих, хто потребує уваги, опіки та допомоги.

«На зимові канікули більшість вихованців їде до бабусь, дідусів і хрещених батьків. Та й без того родичі намагаються час від часу навідуватись сюди, – розповідає директор. –  В нас до дітей ставляться, як до рідних. Та й я сам маю своїх трьох. Вони часто приходять до дитбудинку й граються з іншими дітьми. Якби могли, то і ночували б тут (усміхається- авт.). Також намагаємось організувати нашим вихованцям повноцінний відпочинок. Кілька разів їздили за кордон, часто відвідуємо санаторій «Женева», що у Трускавці».

Такі благодійні акції організовують для того, аби діти-сироти могли частково відчути смак свята, зрозуміти, що вони не є самотніми, повірити в казку й знати, що їх люблять, що вони потрібні цьому суспільству. Львівські гості привезли не тільки подарунки, одяг та солодощі, але й підготували для дітей виставу, яку вони з радістю переглянули. На знак подяки пролунали гучні й щирі дитячі оплески.

Діткам завжди потрібна допомога. І це не лише їжа чи предмети вжитку.  Найголовніше для них - живе спілкування, ласка, опіка, турбота та якнайбільше щирих усмішок. І хоча поїздка закінчувалася обіймами зі сльозами на очах, суденти пообіцяли, що незабаром знову приїдуть з подарунками та новою концертною програмою.

Наталія Лейцюсь

Фото Дарини Молчанюк