Зустріч з Остапом Дроздовим

До Львівського національного університету імені Івана Франка завітав журналіст, ведучий програми «Прямим текстом» на телеканалі «ZIK» Остап Дроздов. Свою розмову зі студентами-журналістами гість зосередив навколо теми авторської журналістики та політичної ситуації в Україні.

На його думку, не авторська журналістика зазнає краху, а нова течія, яка охоплює все більше працівників ЗМІ, – вільна та прогресивна журналістика. «Медійник має «заражати» собою свій текст», – каже Остап, а ще додав, що об'єктивної журналістики не існує. Як зазначив телеведучий, об'єктивна та суб'єктивна журналістика різні за принципом роботи. Він не навів конкретних імен зі сфери суб'єктивної журналістики, але зазначив, що якби «5 канал» у 2004 році не був не форматним, то Майдану не було б, а ще сказав, що «1+1» займається «кісєльовщіною», тільки у жовто-блакитному кольорі.

Далі Остапа почали запитувати стосовно політики. В одному з інтерв'ю на «Громадському» він говорив про те, що Донбас нам не потрібен і щодо Криму він такої ж думки, адже півострів завжди був як чужорідне тіло, що мало потяг до Росії. До речі, щось подібне для того ж таки каналу говорив і журналіст Віталій Портніков. Щодо Харкова, чи він український, Остап сказав, що саме це місто буде наступним. Про це, на його думку, свідчать результати виборів, явка на них та велика лояльність до так званих ДНР і ЛНР. Проте наголосив: «За Харків варто боротися!»

Про нашу владу Остап тільки сплеснув руками і зазначив, що Порошенко просто списав Донбас. Але, якщо це так, то означає, що зараз ми просто втрачаємо життя людей, бійців, а влада втрачає підтримку. Уявіть, що треба сказати, як пояснити, що від самого початку це все було марно? От і Остап вважає, що в Порошенка ніяк не вийде розповісти про це людям. «Україну тягне у війну, яка ніколи не закінчиться», – вважає він.

Вся ця ситуація є не тільки виною політиків, а й нашою. «Революції породжують не тих героїв. Хто зараз у ВР? Якісь неосвічені новачки або ж досвідчені гади, нормальних типів там одиниці. А люди обирають гірших за себе (тупих, хабарників), щоб на їх тлі виглядати краще та вічно жалітися», – каже журналіст.

Насправді, питань стосвоно політичної ситуації було багато, а от що робити із журналістикою, як її реформувати, якщо зараз вона займається інформаційною війною за марксистською філософією – є попит, буде і пропозиція. На жаль, сьогодні новини роблять для того, щоб задовольнити й догодити.

Анна Денисенко

Фото Олександри Присташ