А у нас поповнення!

З нагоди початку нового навчального року у Львівському національному університеті імені Івана Франка вже традиційно відбулися урочистості. Найбільш хвилюючим це свято було для першокурсників, які вже від сьогодні стали частиною великої і дружної сім'ї славного Франкового університету. Для них провели богослужіння у церкві Преображення Господнього, на площі  перед alma mater посвятили у студенти, а також організували зустрічі з деканами факультетів,  директорами коледжів та ознайомили зі структурою студентських рад факультетів. Амбітними та творчими студентами поповнився і факультет журналістики.

Участь в урочистій лінійці взяли представники обласної та міської рад, обласної профспілки працівників освіти та науки, заслужені професори та декани університету, Надзвичайний і Повноважний Посол України в Республіці Польща Маркіян Мальський, ректор Львівського університету (1991 – 2007, 2010-2013 рр.), Герой України Іван Вакарчук.

Із вітальним словом до першокурсників звернулися перший проректор Василь Височанський, представник Львівської облдержадміністрації Ірина Романів, заступник міського голови Львова Марта Литвинюк, професор Михайло Зарічний і магістр факультету іноземних мов Юлія Ільницька. Вони закликали студентів берегти цей дорогоцінний період життя, ставити високі цілі, досягати їх і почесно носити звання студента Львівського національного університету імені Івана Франка.

Першокурсники-журналісти також були присутні на дійстві. Після Урочистої академії вони зустрілися з деканом факультету Михайлом Присяжним,  завідувачами кафедр і викладачами. Михайло Павлович привітав студентів зі вступом і влиттям у дружню сім'ю Львівського національного університету. «Цей день – це перше ваше причастя, оскільки ви свідомо зробили свій вибір. Саме від власного бажання, наполегливості та ставлення до науки залежатиме ваше професійне майбутнє», - наголосив він. Із привітанням до першокурсників звернувся проректор університету з науково-педагогічної роботи та соціальних питань і розвитку Мар'ян Лозинський, який побажав їм посіяти хороше зерно і зібрати з нього щедрі плоди, працювати наполегливо, поважати викладачів, любити батьків і рідний факультет. Далі виступили завідувач кафедри нових медій Борис Потятиник, завідувач кафедри української преси  Степан Кость, завідувач кафедри радіомовлення і  телебачення Василь Лизанчук, завідувач кафедри мови ЗМІ Марія Яцимірська і завідувач кафедри зарубіжної преси та інформації Йосип Лось. Головні їх настанови стосувалися істинної суті журналістської професії, яка, насамперед, полягає в боротьбі за Правду, базуванні на україноцентризмі та об'єктивному висвітленні подій, які становлять сучасну інформаційну панораму. Одночасно зі своїми виступами завідувачі кафедр представляли і викладачів.

Після знайомства із викладацьким складом факультету на студентів очікувало знайомство зі студентськими структурами факультету журналістики . Його розпочали заступник декана з навчально-виховної роботи Ярослав Табінський, який відзначив, що студенти прийшли не лише по нові знання, які сприятимуть професійному вдосконаленню, а й отримати позитивні емоції, радість, вірних друзів. У цьому його підтримав заступник декана з навчальної роботи Богдан Тихолоз, побажавши, нехай слова «навчання» і «кохання» зримуються не тільки у поезії, але й у житті. «Пам'ятайте, що факультет – це ви, студенти, тому заради вас ми  виконуємо свою справу», - зазначив він. Майбутню медійну громадськість привітав і голова Студентського уряду Львівського національного університету Роман Яцикович, який побажав студентам здобути свідому громадянську позицію та підкреслив, що факультет журналістики є одним із найпочесніших і найактивніших в університеті.

Структуру студентської ради факультету журналістики представила відмінниця навчання, магістрантка Мар'яна Сич. Вона ознайомила першокурсників із комітетами студентського самоврядування, яких є чотири: комітет з питань фізичного виховання та спорту, соціальної допомоги та благодійності, культури та організації масових заходів, освіти та науки, а також розповіла про прес-службу та фотогурток. Роботу студентської ради наочно продемонстрував і відеоролик про організовані події студентським самоврядуванням факультету. Голова Профбюро факультету журналістики Ярослав Ткач побажав наснаги та плідної  праці на благо факультету. Також нагадав про норми поведінки у гуртожитках, зокрема, про заборону спиртних напоїв, оскільки саме через це минулого року виселили близько 500 студентів університету.

Магістрантка факультету Зоряна Козачок представила першокурсникам Наукове товариство. Його діяльність – це участь у різноманітних конференціях, конкурсах, семінарах, вебінарах, майстер-класах, круглих столах, олімпіадах із журналістики. Також старшокурсники, які є учасниками цього осередку, охоче проводять ознайомчі лекції для молодших курсів про різні сфери журналістики на практиці. Наукове товариство співпрацює також і з дитячими будинками. «Ми – велика, молода та амбітна спільнота!» - підсумувала Зоряна.

Випускниця факультету журналістики Галина Сафроньєва за допомогою відеоролика представила учасників Дискусійного клубу. Учасники ролика розповідали, що участь Дискусійному стала для них можливістю реалізувати себе творчо й інтелектуально, підвищити свій професійний рівень та познайомитися з неординарними особистостями.  Дискусійний клуб також проводить різноманітні зустрічі та проекти, де читають корисну літературу, дивляться пізнавальні фільми та вчаться дебатувати.

Після цього першокурсникам ще раз побажали наснаги на навчальний рік та успіхів у студентському житті.

Фото Зоряни Козачок та Андрія Козія