ЛНУ ім.І.Франка
English version  
 
 

НОВИНИ ФАКУЛЬТЕТУ

 
Головне меню
Головна сторінка Iсторiя  та сьогодення Керiвництво Кафедри Лабораторії Магiстратура Аспiрантура Виховна робота Абітурієнтові Наукові видання Рада молодих вчених Прес-служба Iнститут екологiї  iнформацiї Творчий доробок студентів
 
Наші друзі
 

 
 


 

Друга всеукраїнська науково-практична студентська конференція «Українські мас-медіа: традиції та виклики сьогодення»

 

 

 

25-26 квітня 2013 року на факультеті журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка відбулася Друга всеукраїнська науково-практична конференція «Українські мас-медіа: традиції та виклики сьогодення». Участь у ній взяли близько 90 студентів, аспірантів і викладачів зі Львова, Києва, Вінниці, Сімферополя, Полтави, а також з-за кордону - Петербурга, Мінська, Білгорода, Варшави, Вроцлава та Барселони.

 Із вітальними словами до учасників і гостей події звернувся заступник декана з навчально-виховної роботи Ярослав Табінський, який побажав усім юним мас-медійникам за допомогою їхніх доповідей відкрити нові шляхи і  тенденції до розвитку сучасної журналістики, особистості свідомого українського журналіста та нашої держави. Заступник декана з навчальної і наукової роботи Богдан Тихолоз  відзначив молодий вік цієї галузі, її творчий характер, тісну пов'язаність минулих і сучасних традицій та взаємозв'язок теорії і практики. Також наголосив на важливій місії сучасних студентів-журналістів – генерувати нові думки та свіжі ідеї.

Приємного спілкування, яскравих відкриттів учасникам конференції побажала доцент Санкт-Петербурзького університету Людмила Мар'їна. Через Skype-зв’язок вона представила доповідачів Вищої школи журналістики і масових комунікацій Санкт-Петербурзького державного університету. Костянтин Ямщиков у стислому викладі своєї роботи, пов'язаної із саморегуляцією та керуванням сучасним мегаполісом в медіасфері,  виділив два підходи до його вивчення: надрівневість електронної системи, що складається із менших редакцій, і різниця між категоріями особистого та загальнодоступного. Микола Соколов за допомогою двох обкладинок журналів показав перевагу змісту  фотографії над її композицією, у що вклав поняття інформативності. Доповідь Марії Габелії стосувалася культури мови журналіста, яка, на думку дівчини, є візитною карткою медійника, особливо телевізійного, оскільки сприяє оптимізації спілкування та акцентуванню уваги на головному. Про зміну способу мислення людини та важливість  етикету у соціальних мережах говорила Наталія Конзалаева.  

Далі до дискусії долучився випускник факультету журналістики ЛНУ імені Івана, а нині магістрант Вроцлавського університету, Тарас Назарук. Для присутніх він підготував презентацію «Вплив блогосфери на формування громадської думки в Польщі», в якій дослідив кількість активних інтернет-користувачів і блогів у країні, показав різницю між зірковими блогерами, і тими, хто професійно займається просуванням власного інформаційного продукту, визначив позитивні та негативні риси блогерства. Також доповідач навів статистику, згідно з якою 30% користувачів Інтернету вважають блоги важливим ресурсом інформації.

Тему міжнародного образу України в інформаційному просторі Німеччини після проведення чемпіонату «Євро-2012» у своїй доповіді розвинула здобувач Таврійського національного університету Анастасія Магазова. За базу свого дослідження вона взяла статті з «Дойче Велле», які стосувалися підсумків цієї спортивної події. Виявилося, що україномовні матеріали цього ж ЗМІ здебільшого висвітлювали Львів як культурне місто, що приймало чемпіонат, а німецькі публікації  звернули увагу на теми расизму й нацизму, а також відзначили обмеження свободи українських медіа.

Загальну картину телебачення України у своїй роботі подала студентка Вінницького педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського Ольга Урсуленко. Вона визначила цей аудіовізуальний ЗМІ як стержень маніпуляції суспільством. Серед основних його проблем виокремила заповнення ефіру неякісним контентом, приватизацію провідних телеканалів, зросійщення та провокативний характер, що призводить до виникнення суперечок і незгод. Вирішення вищепереліченого Ольга вбачає у віднаходженні «золотої середини», що залежить від самих власників каналів.  

Аспірантка кафедри нових медій факультету журналістики Юліана Лавриш представила свою доповідь у вигляді презентації «Імідж Папи в українських нових медіях : висвітлення, зречення Папи Бенедикта ХVI і обрання Папи Франциска». Згідно з її дослідженнями, українські медії вісім років Понтифікату попереднього глави Католицької церкви підсумували у негативному світлі, постійно подавали інформацію про скандали зі священиками-педофілами,  розкрадання ватиканського архіву, напад божевільної італійки у соборі Святого Петра та непорозуміння із мусульманами. Зараз медіа всього світу активно висвітлюють діяльність новообраного папи Франциска, обрання  якого було несподіванкою для нього самого. Проблему відносин церкви і людини Юліана вбачає в тому, що суспільство сприймає релігійну установу як політичну інституцію, а не як свій моральний базис. 

Із Барселони  учасників конференції привітала випускниця нашого факультету Христина Грищук. Її доповідь стосувалася іміджу України у світовому кіно. Зокрема, дівчина використала у своїй презентації уривки з кінокартин  «Перевізник», «Доктор Хаус», «Три історії Галіції» та голлівудських акторок  -  Міли Йойович, Міли Куніс та Ольги Куриленко. Також Христина зазначила, що українські кіноклуби існують і за кордоном, де активно популяризують образ нашої країни у Берліні та Парижі.

Завершила пленарне засідання Заслужений професор Львівського національного університету Олександра Антонівна Сербенська. Вона зізналася, що радіє від того, що на сучасне покоління мас-медійників можна покластися, оскільки воно зробить журналістику якісною та інтелектуальною. Побажала Олександра Антонівна любити свою рідну землю, вслухатися у її голос та шанувати добрий дух України: «Усі творчі люди дістають силу від землі, неба і космосу, від усього Всесвіту!»

Своїми враженнями від проведення Другої науково-практичної конференції поділилися і самі учасники. Студентка із Вінниці Ольга Урсуленко відзначила активність усіх доповідачів і міжнародний рівень події, аспірантку Інституту журналістики Анну Шкляр вразила гостинність львів'ян, високопрофесійність доповідей, зокрема і студентів Львівського університету, чудова можливість обмінятися досвідом та активний темп спілкування. Першокурсниця факультету Софія Божик звернула увагу на творчу і жваву атмосферу, цікавість думок та ідей доповідачів: «Учасники старались виконати роботу так, щоб кожен зміг почерпнути для себе щось нове. Ми працювали як команда і це тішить». Співорганізатори конференції – Галина Сафроньєва та Ірина Малюк зізналися, що цьогорічна студентська конференція, як і попередня, залишила у них приємні емоції та познайомила із новими людьми. «Спостерігаючи за зацікавленими обличчями учасників з інших міст, можу зробити висновок, що все відбулося так, як і було заплановано. Тішуся, що багато людей долучилися до організації дійства, а також до самої роботи конференції. Тому щиро дякую всім тим, хто був небайдужим до цієї масштабної, уже можна навіть сказати міжнародної наукової події. Будемо сподіватися, що наступного року наш факультет покаже ще кращий рівень, а гостей зі всієї України та з-за кордону буде більше!» - впевнена Галина Сафроньєва.

Ця науково-практична конференція стала вагомим заходом на нашому факультеті, про що засвідчив належний рівень підготовки, плідна робота учасників та їхні позитивні враження.

Юлія Девда

Фото Зоряни Козачок, Марини Шуміліної та Мар’яна Павлика

 

Відео:  https://www.youtube.com/watch?v=PRlh5fwW--Y