ЛНУ ім.І.Франка
English version  
 
 

НОВИНИ ФАКУЛЬТЕТУ

 
Головне меню
Головна сторінка Iсторiя  та сьогодення Керiвництво Кафедри Лабораторії Магiстратура Аспiрантура Виховна робота Абітурієнтові Наукові видання Рада молодих вчених Прес-служба Iнститут екологiї  iнформацiї Творчий доробок студентів
 
Наші друзі
 

 
 


 

Друга всеукраїнська науково-практична студентська конференція «Українські мас-медіа: традиції та виклики сьогодення»

 

Після пленарного засідання учасники конференції продовжили обговорення актуальних питань мас-медіа в секціях.

«Українська журналістика: історичний досвід і традиції»

 Доповідачами першої секції були не лише студенти Франкового університету, а й представники з Вінниці та Києва. Під головуванням аспіранта кафедри української преси Тараса Подедворного учасники жваво вели дискусії та обговорення. «Нова журналістика в Україні – не “terra inсognita”» - саме так звучала доповідь студентки другого курсу нашого факультету Олександри Багач.  Своїм виступом доповідачка зазначила, що американська журналістика починає розвиватися в українських ЗМІ і вона може стати майбутнім не лише преси, а й журналістики як фаху. Катерина Зулінська з Вінниці розповідала про метафоричність заголовків у регіональній пресі. «Проаналізувавши  газету «Вінниця», я зрозуміла, що у наших районних газета працюють освічені та ерудовані журналісти високого рівня», - зазначила доповідачка. Велике обговорення викликала доповідь Тетяни Опришко «Українські журнали «Гарт», «Плуг» і «Молодик»: конструювання «пролетарського світогляду» в літературі».  Своєю доповіддю журналістка провела паралель між минулим та сьогоденням української преси. Зокрема, вона зазначила, що сучасна преса нічим не відрізняється від радянської.

Упродовж всього засідання секції присутні цікавились темами один одного та намагалися якомога більше дізнатися про порушувані питання.

«Теорія і практика соціальних комунікацій»

Першою доповідачкою була Васецька Анна з Полтави, яка виступила з доповіддю «Газета «Зоря Полтавщини» в сучасному медійному просторі міста та області». Дівчина продемонструвала примірники газети та розповіла історію видання, розкрила його тематику, рубрикацію та основні завдання. Гість із Києва Гончаров Костянтин розповідав про релігійну тематику в контексті політичних процесів на шпальтах тижневика «Дзеркало тижня. Україна» Зокрема, він наголосив на тому, що релігійна тематика в цьому виданні не є самодостатньою, а реалізується  через політику та інші сфери. Магістрантка нашого факультету Кецмур Божена досліджувала журналістське розслідування у польській пресі в контексті реалізації функції суспільного контролю влади. Студентка зі Львова Кіт Олена провела соцопитування мешканців нашого міста і виявила, що преса на 76 відсотків висвітлює соціальні проблеми Львова, зокрема, дівчина навела низку прикладів із погано висвітлених пресою міських проблем.Кондель Тетьяна з Вінниці виступила з доповіддю «Проблемно-тематичне, жанрове та естетичне спрямування образотворчих та музичних видань України 80-х рр. ХХ ст»., в якій вона розповіла про образотворчі журнали того часу, музичні журнали та так звані нотні журнали. Третьокурсниці факультету журналістики Малюк Ірина та Матвіїшин Ірина розкрили перед присутніми тему польського репортажу як оригіналу нової журналістики. Аспірантка з Києва Шкляр Анна висвітлила особливості роботи державних прес-служб, комерційних, а також піар-компаній. Останньою виступила другокурсниця Штрайсель Іванна, яка розповіла про співпрацю ЗМІ і церкви. «У Біблії є відповіді на всі питання, - зауважила доповідачка, - тому пропаганда релігійних догм повинна стосуватися  всіх сфер суспільного життя».

«Сучасні аудіовізуальні ЗМІ»

Ця секція мала за мету дослідити змістове наповнення сучасного телевізійного простору, проаналізувати тематику телепередач, які транслюють в ефірі, простежити рекламу та семіотику на телебаченні, а також наголосити на культурі мові журналіста. Розпочалося засідання із доповіді студентки 4 курсу факультету журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка Соломії Коновалик. Її робота на тему «Гендерні стереотипи в телевізійній рекламі» була скерована на виокремлення стереотипів жіночих і чоловічих образів у цьому інформаційному продукті. Жінок студентка поділила на «щасливих домогосподарок», «турботливих матусь», «соціальних жертв» і «богинь». Чоловіків  - на «мачо», «кар'єристів» і «суперменів». Така класифікація мала за мету розуміння потреби долати такі  стереотипи.  Наступною доповідачкою була студентка Інституту журналістики Світлана Довгодько. У своїй роботі «Інтеграція соціальних мереж у телевізійне виробництво» вона дослідила зв'язок інтернет - спільнот, зокрема соцмереж, із телебаченням. Другокурсниця факультету журналістики Львівського університету Марта Лука міркувала над етичним аспектом телевізійних програм.  Проблему недотримання морально-етичних норм породжують різноманітні серіали та проекти, де виявлені грубі порушення моралі та поведінки. До цього додається і неблагородна мета самих управлінців каналів, які прагнуть придбати популярний формат, на який найчастіше і «клює» аудиторія. Сніжана Тарасенко, доповідачка з Київського національного університету імені Тараса Шевченка, у своїй роботі розглянула способи поширення політичного телевізійного контенту в інтернет-середовищі. За базу вона взяла телеканали «1+1», «Інтер» і «ТВі». Завершила роботу секції студентка першого курсу факультету журналістики Львівського національного університету Соломія Буй. Її доповідь стосувалася семіотичного аспекту телевізійного нарису. Доповіді учасників конференції на цій секції слухали викладачі кафедри телебачення і радіомовлення Олександра Сербенська та Ірина Венгер. Вони відзначили хорошу підготовку доповідачів, їх компетентність у досліджуваних питаннях та побажали нових висот у журналістиці.

"Ключ до розвитку новітньої медіасистеми"

Роботу секції розпочала першокурсниця Софія Божик. Зокрема, вона досліджувала веб-сторінки газет "The New York Times" та "День" як платформи для фільтрації внутрішьного контенту видання. Також доповідачка розповідала про "ефект присутності" як перевагу онлайнових медій, нові ЗМК як основу медійної комунікації за Сократом та роль соціальних мереж у процесах трансформації медіаієрархії. Другокурсниця Ірина Вихрущ аналізувала законодавче регулювання інтернет-комунікацій в Україні та світі. Вона звернула увагу присутніх на таке явище, як фейкові новини в онлайн-просторі та медіазлочинність. Гостя з Вінниці Марина Дяченко проаналізувала структуру інтернет-видання «Моя Вінниця» та визначила його роль у регіональному мас-медійному просторі. Дівчина вважає, що цей ресурс є унікальний своєю повнотою та якістю подачі інформації, адже тут є і резонансні новини, й афіша цікавих подій, й інформація про різноманітні вінницькі заклади та безліч захопливих відомостей. Кирик Павло розповідав про авторський проект "Сказ" – онлайн-видання для молоді. Магістрант Вищої школа суспільних наук Інституту філософії і соціології Польської академії наук Михайлишин Ярина акцентувала на взаємодії громадянського суспільства та медій, зокреме доповідачка розкрила поняття громадянського суспільства та різні способи його трактування. Третьокурсниця Кокора Анна-Лілія досліджувала жанрову трансформацію репортажу в нових медіа, а першокурсниця з НУ «Львівська політехніка» Чучко Олександра аналізувала львівську пресу в соціальних мережах. Завершила засідання секції доповідачка з Вінниці Макогон Віта з доповіддю «Розвиток інтернет-ЗМІ в Україні»

 
Юлія Шлиян, Іванна Штрайсель, Юлія Девда.