«Мистецтво заради добра»

Доброта – це те, що може побачити сліпий і почути глухий

Марк Твен

11 грудня в актовій залі Львівського національного університету імені Івана Франка за участю викладачів і співробітників навчального закладу відбувся благодійний концерт під назвою «Мистецтво заради добра». Мета події – зібрати кошти, які передадуть для закупівлі слухових апаратів  дітям із обмеженим слухом Підкамінської спецшколи-інтернату. Також протягом заходу  проводився аукціон найкращих художніх робіт вихованців закладу, серед яких були картини з бісеру, аплікації з соломи, фартушки, вишивки і навіть різнокольорове цукеркове дерево. Він довів, що ці діти також мають таланти та здібності до творчої роботи й заслуговують на належну оцінку своєї праці.

Після вступних привітань ведучих та невеличкого відеоролика про вихованців Підкамінської школи-інтернату, на сцену один за одним виходили учасники свята. Романтичні, проникливі та запальні композиції глядачам подарували співачка Мія (Марія Крумшин) та гурт «Шметерлінг», попурі відомих рокових і класичних композицій вразили викладачі хімічного факультету Андрій Крупакта та Андрій Бригас, над цінністю добра заставила задуматися композиція, що звучала з уст декана механіко-математичного факультету Михайла Зарічного.  Майстерним акапелло народних пісень про кохання вразили фольклорний гурт «Барва»,  викладачі філологічного факультету – Олеся Герасим та Ольга Тимків,  ліричну «Черемшину» під супровід роялю (студент факультету культури й мистецтв Євгеній Павленко) виконала викладач кафедри німецької філології Оксана Шаряк, а вічну серенаду – «Sole mio» - чоловічий вокальний ансамбль «Сонорис». Настрій присутнім підняли жартівлива хореографічна постановка від танцювального балету «Fantazy» та комедійна сценка від «Вар'ятів» географічного факультету про  захоплюючу подорож у зелені Карпати.

Та із найбільшим нетерпінням зала очікувала появи на сцені суперфіналіста другого сезону шоу «Україна має талант», скрипаля-віртуоза Олександра Божика. Після привітання  із глядачами, музикант подарував їм неповторну та феєричну гру на найпроникливішому музичному інструменті, виконавши «Мадярський чардаш», «Шість романтичних адажіо» та власну композицію «Танок життя», яку вправно продемонстрував на трьох скрипках. До речі, зовсім нещодавно Олександр Божик став рекордсменом, оскільки зумів заграти один із музичних творів аж на чотирьох скрипках.

«Добро – це любов, а любов – це ми усі», - підмітив благородну мету  концерту Олександр та побажав кожному присутньому старатися із кожним днем здійснювати все більшу кількість хороших вчинків.

Зусиллями студентів і викладачів на аукціоні зібрали 3000 гривень. Як вже зазначалося, кошти будуть передані до дитбудинку, а придбані на цю суму слухові апарати зуміють подарувати діткам маленьку казку на День святого Миколая.