Листопадовий чин. Ми пам’ятаємо!

Зв'язок із минулим є підставою віри в будуччину і запорукою перемоги будівничих ідеалу національного

Юрій Липа

В історії нашої держави завжди були дні, що хвилювали душу і кожного українця-патріота. Сьогодення не є винятком…1 листопада 2014 року -  96-ті роковини славетної дати в житті України - одного із найбільш вагомих днів встановлення нашої державності, відомого як Листопадовий Чин, що став проявом незнищенної любові до рідної землі. Цього дня, 1918 року, Січові Стрільці на чолі з Дмитром Вітовським, заявивши про бажання жити у власній незалежній країні, взяли владу у Львові, а над ратушею замайоріло синьо-жовте знамено, що стало символом новоствореної держави ЗУНР. Тож із цієї нагоди, вже котрий рік поспіль, у Львові проводять численні заходи.

Студентська сім’я Франкового вишу також взяла участь у вшануванні героїв Листопадового чину –  Українських Січових Стрільців. Зібравшись біля головного корпусу Львівського університету, багатотисячна колона, яку сформували студенти усіх факультетів, під оберегом  українського прапора, вирушила поклонитися благословенній землі. Під час ходи студенти неодноразово, під супровід патріотичних пісень, вигукували патріотичні гасла: «Слава Україні!», «Героям слава!».

Громадське віче на кладовищі розпочалося із поминальної панахиди: священики освятили могили загиблих солдатів і спільно прочитали молитву. Згадав про тяжкі, але водночас переломні для України події 18-19 років ХХ  століття, кандидат історичних наук, доцент історичного факультету Василь Кметь. Студент третього курсу юридичного факультету Євген Филипець виступив із настановами на майбутнє, закликавши не забувати ті моменти, що несуть величезну силу історичного підгрунтя, бути гідними нащадками тих, хто поклав життя за волю України. Відомий український поет Ігор Калинець розповів про історію Янівського цвинтаря та меморіалу УГА і УСС. Народне віче закінчилося спільним виконанням Державного гімну, що звучав, немов крик про допомогу, зі сльозами на очах, але з надією в серці.

Свічка  пам’яті стрілецтва та їхнього подвигу повинна горіти в кожному із нас, особливо в такі тяжкі часи, коли чорні круки літають над нашою Україною, чекаючи поживи.

Олександра Присташ

Фото Олега Вівчарика