На факультеті журналістики стартувала «Жива бібліотека»

Серед найулюбленіших занять студентів у вільний час, окрім перегляду фільмів чи прогулянок з друзями, є і читання, яке не тільки відкриває перед ними сюжет історії чи надає можливість побути наодинці із самим собою, а й збагачує світогляд. Та часто серед різноманіття справ молодим людям не вистачає часу зануритися у сторінки класики, пережити разом з героями історію кохання чи знайти вихід зі складної ситуації. А як часто ми просто на мить мріємо перевтілитися в улюбленого персонажа літературного шедевра, перейняти його риси характеру і просто бути ним…

На факультеті журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка це стало можливим. Нещодавно за ініціативи студентського Наукового товариства стартувала «жива бібліотека», під час якої студенти читають твори певної тематики, а під час зустрічі від імені одного з героїв або авторів переповідають їх зміст і глибше розкривають сенс. Координаторка проекту, другокурсниця Софія Божик зізнається: ідея запровадити на факультеті такий вид «читання» виникла давно, до її втілення привело бажання більше пізнати ті твори, які варто прочитати.«Інколи читання не повинне бути таким, щоб читати самому. Варто ділитися думками про прочитане та чути відгуки інших людей на це», - зазначає Софія.

14 листопада 2013 року відбулася перша зустріч учасників клубу, на якій обговорювали жіночу літературу. В один час і водному місці в бібліотеці зустрілися Кондоліза Райс, Джейн Остін, Світлана Алексієвич, Наталія Кобринська, Вірджинія Вульф, Оксана Забужко і навіть мама Гаррі Поттера Лілі та його найкраща подружка – Герміона. Героїні ділилися найпотаємнішим, розповідали про історії кохання, дружбу, про хвороби, які зуміли подолати, про творче натхнення та успіхи.

Як зізнаються учасниці проекту, перевтілюватися у героїнь було цікаво. Другокурсниця Богдана Лясківська, яка говорила від імені мами Гаррі Поттера, вважає, що цей персонаж завжди і скрізь був поруч з юним чарівником: «Це людина, яка дивилася з небес, переживала за свого сина, раділа за нього і пишалася ним». Студентка-четвертокурсниця Анна Романдаш, що задля проекту «Жива бібліотека» стала Герміоною, також надає вагомого значення своїй героїні у творі:«За словами самої Джоан Роулінг, Герміона є її молодшим втіленням, вона завжди була у центрі всіх подій, але ніколи їх не визначала. Герміона ніби усе бачить, але ні до чого майже не причетна, тому аналізувати події твору з її позиції дуже зручно».

Завершили зустріч роздумами про кохання та психологію чоловіків і жінок. Тож з нетерпінням чекаємо наступного літературного вечора, де знову зможемо пізнати літературу та почерпнути нових знань і вражень.

Фото Софії Лазуркевич