ЛНУ ім.І.Франка
English version  
 
 

НОВИНИ ФАКУЛЬТЕТУ

 
Головне меню
Головна сторінка Iсторiя  та сьогодення Керiвництво Кафедри Лабораторії Магiстратура Аспiрантура Виховна робота Абітурієнтові Наукові видання Рада молодих вчених Прес-служба Iнститут екологiї  iнформацiї Творчий доробок студентів
 
Наші друзі
 

 
 


 

Молодим журналістам розповіли про формування української цивілізації

 

14 жовтня 2011 року доктор політичних наук Валерій Бебик прочитав лекцію для студентів факультету журналістики. Йшлося про історію формування української цивілізації як такої, про внесок власне українства у розвиток світових цивілізацій.

«Давня українська культура є колискою цивілізацій», – заявив учений. Політолог ознайомив студентів із трьома найдавнішими цивілізаціями, що існували на території теперішньої України – Мізія, Шу-нун і Скіфо-трипільська. Валерій Михайлович представив мультимедійну презентацію фотографій скульптур, що розповідали про життя давніх поселенців. Що цікаво, вже у XX – XII тис. до н.е. люди, які проживали на території України, почали займатись декоративно-прикладним мистецтвом, з допомогою якого передавали інформацію.

«У XIV столітті Європа називалась Кельтикою, а найдавніше кельтське поселення знаходиться у місті Мукачево», – зауважив політолог. Валерій Бебик крізь призму історичних доказів продемонстрував студентам зв’язок між існуванням української цивілізації та зародженням інших.

«Над усім треба замислитись, адже те, що ми маємо вже є серйозною підставою для роздумів», – сказав на завершення вчений і закликав майбутніх журналістів пізнавати свою історію.

Юлія Гриценко

Фото автора