ЛНУ ім.І.Франка
English version  
 
 

НОВИНИ ФАКУЛЬТЕТУ

 
Головне меню
Головна сторінка Iсторiя  та сьогодення Керiвництво Кафедри Лабораторії Магiстратура Аспiрантура Виховна робота Абітурієнтові Наукові видання Рада молодих вчених Прес-служба Iнститут екологiї  iнформацiї Творчий доробок студентів
 
Наші друзі
 

 
 


 

Апогей вже близько або вшосте– не межа!

Студенти за Європу, Європа – за студентів!

 

27 листопада 2013 рік.

Вже шостий день поспіль студентська молодь Львова не залишає Євромайдан міста. На площу біля пам'ятника Тарасові Шевченку одна за одною долучаються колони студентів провідних вишів Львова.

Одним із таких став Національний університет «Львівська Політехніка», студентство якого величезною колоною, тримаючи в руках довгий транспарант, розписаний лозунгами на підтримку вступу України в ЄС, прийшло на майдан і підтвердило свій намір долучитися до однодумців та стояти й боротися за підписання угоди про євроінтеграцію.

Перед збором на майдані групи ініціативних студентів відвідали консульства тих країн, які підтримали Україну в європейському векторі розвитку як державу, що має право обирати і прогресувати. До дванадцяти друзів-європейців студентство звернулося дев'ятьма мовами: рідною українською, англійською, німецькою, французькою, польською, словенською, італійською, латвійською, чеською, озвучивши своє звернення. Особливо тепло зустріли львівських студентів у Генеральному консульстві Республіки Польща. Як повідомляє Прес-центр Львівського національного університету імені Івана Франка, з учасниками акції громадянської непокори зустрівся Генеральний Консул РП у Львові Ярослав Дрозд, який висловив захоплення молодіжною активністю та додав, що неодноразово відвідував Євромайдан.

Студентів знову вітали представники вишів – викладачі, професори, які дякували патріотичному молодому поколінню. Від Львівського національного університету виступили декан географічного факультету Володимир Біланюк, декан механіко-математичного факультету Михайло Зарічний та очільник філологічного факультету – Ярослав Гарасим. Професор, Герой України Іван Вакарчук закликав вирушати до столиці не тільки студентів, а й викладачів вищих навчальних закладів. Поетичні «привіти» «гаранту та компанії» передали й поети Юрій Винничук і Петро Шкраб'юк, які у своїх віршах гостро осудили владну верхівку, яка недооцінює можливості студентів у відстоюванні свого вибору.  

Відучора на Євромайдані встановили екран, який дозволяє проглядати звернення київських мітингувальників і показує панораму львівського Євромайдану. Сьогодні на ньому продемонстрували  три сюжети про найвизначніші революції: гранітну у жовтні 1990-го, коли за українську незалежність боролися наші батьки, Помаранчеву, про яку пам'ятають  і сучасні студенти, та євроінтеграційну, яку сьогодні творить національно свідома молодь, ту, про яку ми будемо розповідати вже своїм дітям, чим покажемо приклад нестримної жаги до боротьби за краще життя. З екрану до львів'ян звернулися історик Ярослав Грицак, співачка Руслана та гурт «Kozak System», які акцентували на унікальності цієї революції та побажали хлопцям і дівчатам невтомно відстоювати свою ідею та виїжджати до Києва.

Як зазначають організатори мітингу, 27 листопада на майдан прийшло понад 40 тисяч студентів, що вселило ще більшу впевненість у досягненні світлої мети. Зокрема, євроінтеграційні  події додали сміливості і двом юнакам, які освідчилися у коханні своїм дівчатам. Тож можемо сказати, що майдан об'єднує серця! А вони у наших студентів гарячі! Тому, щоб підтримати запал, свої пісні для студентів виконали гурти «Шоколад», «Cherry Band», «Джалапіта», «Атмосфера», «In One»,  «Шосте чуття», «Тостер» і співачка Олеся Киричук.

Після пісень спільнота разом зі львівським духовенством помолилася за долю України. Священики різних конфесій висловили віру у підписання асоціації та незламність студентського духу.

Не оминають мітинг і проблеми. Непростою є ситуація з виїздами на Київ, оскільки через залякування ДАІ перевізники відмовляються везти львівських протестувальників до столиці, яких кожного дня виїжджає приблизно по 3 тисячі. Під час мітингу провокатори використовували піротехніку, а одного із них, який носив у кишені куртки пістолет, затримали правоохоронці.

Та незважаючи на невеликі внутрішні заворушення, нас продовжує підтримувати весь світ. На сайті Білого Дому з'явилась петиція із проханням заборонити в'їзд Президента України і членів Кабінету міністрів на територію США, а також заблокувати їх рахунки і рахунки членів їх сімей. Кожен охочий може підписати документ за цим посиланням: https://petitions.whitehouse.gov/

Станом на 28 листопада петицію підписало більше 50 тисяч осіб (станом на 27 листопада о 17.00. їх було всього 22 тисячі). Коли кількість підписів сягне 100 тисяч, адміністрація президента США Барака Обами повинна дати офіційну відповідь. Окрім цього, до акцій підтримки євроінтеграції до українського студентства долучився Гарвардський університет (Кембридж, штат Массачусетс).

Під час вечірнього мітингу повз львівський Євромайдан проїхав ряд автомобілів з національною та європейською символікою. Найвитриваліші учасники акції протесту провели цю ніч разом зі своїми непохитними однодумцями на площі біля пам'ятника Шевченку, а деякі зараз в дорозі до столиці.

Студенти факультету журналістики також страйкують шостий день поспіль. Для них Євромайдан став виявом свободи та частиною власної життєвої історії. Як вважає студентка першого курсу Уляна Корицька, сьогоднішні історичні події – це наче паралельний світ, в якому кожен старається допомогти один одному, в якому існує одна спільна мета та єдиний дух: «Саме на євромайдані панує "шедевральна" атмосфера, в якій усі серця б'ються в унісон, де українська душа наповнена почуттям впевненості та патріотизму!»

Другокурсниця Ніна Сукач каже, що після шести днів перебування на мітингах складно передати всі емоції. «Це єднання, відчуття того, що ти причетний до чогось грандіозного, це співзвуччя думок усіх небайдужих і привід побачити, що ми направду єдині незалежно від регіону, віку й статків. Прикро лишень, що для декого це лише черговий  привід намалювати прапорець на щоці й послухати музику з пивом і цигаркою в руках. Дякувати Богові, таких меншість».

Марія Карпа, студентка п'ятого курсу, впевнена: Євромайдан показує, що українське студентство нічим не гірше від європейського та наголошує на тому, що найважливіше – це розуміти, що за кілька днів після підписання асоціації все враз не покращиться, до цього потрібно буде йти. «Рада і горда, що студенти не дають себе зламати, не піддаються впливу політикам. Це все є підтвердженням того, що ми свідомі того, що робимо!» - висловлює гордість за студентство дівчина.

Для студентки четвертого курсу Тетяни Кузьмінчук євроінтеграційні події мають оптимістичний характер і почуття єдності. «Головне, щоб вистачило пороху в порохівницях відстоювати себе і надалі, якщо Асоціацію завтра не підпишуть», - акцентує вона.

Тому нехай Господь допомагає нам підтримувати віру в підписання Асоціації з ЄС та дасть нам сили вистояти до кінця!

Юлія Девда

Фото Прес-центру та студентів-учасників акції