Андріївські вечорниці по-журналістськи

Напередодні Свята Андрія на факультеті журналістики відбулися справжні вечорниці. Захід підготували студенти першого та третього курсів. Веселі конкурси, інтригуючі ворожіння, співи запальних народних пісень, а також смачне частування традиційними стравами української кухні – все це зуміло подарувати хороший настрій усім присутнім.

Звична навчальна аудиторія на кілька годин стала маленьким театром. Атмосферу фольклорного дійства передавали вишивані рушники, якими прикрасили приміщення, а також – щедрий український стіл, різноманіття страв якого приємно вразило кожного, хто завітав на свято, адже тут були і смачні вареники, солодкі рогалики, і в'язки запашних бубликів та узвар!

Почалося дійство із зустрічі дівчат і хлопців, які після хорошої вечері почали співати і танцювати. Далі серед глядачів проводили оригінальні конкурси. Азартні журналісти змагалися на спритність у поїданні гарбузового насіння, відкушували шматочок яблука у повітрі та якнайретельніше перебирали «крупу» - відділяли горох від макаронів. Для хлопців приготували додатковий конкурс - вони вправлялися у вмінні заплітати дівчатам коси.  Усіх учасників пригощали смачними вареничками зі сметаною, а переможцям вручали оригінальні подарунки із дерева, на яких  був напис «Вечорниці 2012». «Так, як на  заході такого типу я ледве не вперше, мені усе цікаве, - зізнається першокурсник Владислав. –Сьогодні дізнався багато нових звичаїв і традицій. А ще було приємно, що дівчата самі ліпили вареники!» - додає хлопець.

Після веселих забав настав час містики і ворожінь, участь в яких могла взяти кожна охоча дівчина, яку хвилювало одне-єдине запитання: «Коли і за кого я вийду заміж?» Цю частину розважального дійства для більшої загадковості й таємничості провели у темряві при свічках. Охочі вийти заміж змагалися за фінішування свого чобітка. Ті, хто хотіли дізнатися, коли їм судилося дати обіцянку на вірність із коханим хлопцем, чаклували із перстнем. Його нанизували на волосину, опускали у воду, а опісля рахували, скільки разів він вдариться об склянку. Спрогнозувати майбутнє кохання і те, яким воно буде, мала на меті забава «Монетка, перстень чи хустинка?» Під тарілки ховали ці три предмети, а дівчата обирали одну зі «схованок». Якщо під нею був перстень, то дівчина вийде заміж по справжній любові, якщо  хустина – при надії, коли чекатиме появи дитини,  а якщо монетка – то в обійми коханого потрапить тільки через гроші.

Наприкінці свята усіх гостей почастували приготованими стравами. А для яскравого завершення вечорниць присутні разом заспівали відомі пісні: «Червону руту», «Несе Галя воду», неофіційний гімн журналістів «Шабелину», композицію «Я піду в далекі гори…»

Заступники декана – Богдан Тихолоз і Ярослав Табінський, які, до речі, також брали участь у конкурсах, подякували організаторам за чудове свято та побажали залишатися такими ж оригінальними й креативними. «Вечорниці не можна закінчувати, їх можна тимчасово призупинити, - вважає  Богдан Сергійович. – А ще краще, щоб вони тривали далі!»

Враженнями про розважальне дійство поділилася й третьокурсниця Орися: «Я йшла на цей захід з метою підтримання українських традицій. А зараз ще й отримала дозу чудових і незабутніх емоцій! Зате тепер знаю вік, коли одружусь», - зізнається дівчина.

Отож, журналістські вечорниці вдалися на славу і вкотре підтвердили незламність звичаю весело та цікаво святкувати цей день!

Фото Анни Солом’яної