ЛНУ ім.І.Франка
English version  
 
 

НОВИНИ ФАКУЛЬТЕТУ

 
Головне меню
Головна сторінка Iсторiя  та сьогодення Керiвництво Кафедри Лабораторії Магiстратура Аспiрантура Виховна робота Абітурієнтові Наукові видання Рада молодих вчених Прес-служба Iнститут екологiї  iнформацiї Творчий доробок студентів
 
Наші друзі
 

 
 


 

Ти повинен про це знати!

 

4 грудня у приміщенні 350 аудиторії головного корпусу ЛНУ імені Івана Франка відбулася зустріч студентів-першокурсників факультету журналістики із Соломією Чумаченко. Психолог благодійного фонду «Салюс»  провела для присутніх семінар «СНІД – явище, що турбує кожного».  За її словами, сьогодні багато зусиль скеровано на профілактику груп ризику, але вагому увагу приділяти потрібно й первинній профілактиці молоді, спрямованій на запобігання цієї болючої проблеми. «Хочеться, щоб молоді люди чули та сприймали інформацію такого плану з уст професіонала, а не черпали її з Інтернет - ресурсів», - вважає Соломія.  

Інтерактивне заняття відбувалося у формі діалогу між студентами, які ставили запитання, та фахівцем, яка доступно та делікатно на них відповідала. Розмова стосувалася основних шляхів передачі вірусу та способам його запобіганню. У ході зустрічі психолог демонструвала невеличкі відеоролики, які стосувалися профілактики хвороби та того, що не потрібно соромитися, заводячи розмову з батьками чи соціальними працівниками про, на перший погляд, «заборонені», але такі важливі інтимні теми. Девізом відео були слова: «У тебе є шанс жити чудово! Не втрать його!»

Окрім цього, Соломія Чумаченко поділилася враженнями від нещодавньої конференції, яка стосувалася обговорення проблеми ВІЛ/СНІДу. На ній були присутні відомі діячі культури, мас-медіа України та представники із-за кордону. Учасники конференції висунули думку про те, що найважливішим чинником, який може вберегти людину від інфікування, є відповідальність, вміння її усвідомлювати, брати на себе та відповідати за близьких, а особливо за партнера, з яким хочеш вступити в статеві стосунки і, звичайно, піклування  про надійний  захист. Тобто, це почуття у молодої особистості повинне формуватися ще до моменту здійснення такого важливого кроку, а не тоді, коли вже може бути надто пізно…

Наприкінці зустрічі студенти взяли для себе пізнавальні міні-брошурки, які стосувалися теми розмови, а також – цінні поради та інформацію, які, при правильному їх сприйнятті та усвідомленні, зможуть захистити від небажаних наслідків.

 

Юлія Девда