В Університеті обговорили сучасні проблеми ВІЛ-інфекції та СНІДу

З нагоди відзначення Всесвітнього  дня боротьби зі СНІДом 6 грудня 2011 року на факультеті журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка відбулася зустріч студентів-першокурсників із психологом благодійного фонду «Салюс» Соломією Чумаченко.

Відкрив зустріч заступник декана з навчально-виховної роботи Ярослав Табінський: «Усі ми знаємо про існування СНІДу, однак не варто забувати про його масштаби. Ця хвороба – виклик сучасному суспільству».

«Багато людей вважають, що згадана проблема їх не торкнеться. Такої думки часто дотримуються люди, які ведуть здоровий спосіб життя. Ця думка є хибною. Молоді треба пам’ятати про профілактику хвороб», – зазначила Соломія Чумаченко.

Під час зустрічі студентам продемонстрували відеоролик про ВІЛ-інфікованих людей, для яких хвороба не стала вироком. «У якийсь момент ти переосмислюєш усе своє життя. Я боявся, що мої друзі відвернуться від мене, не знав, що робити далі. Та з часом зрозумів, що зі СНІДом можна жити і радіти кожному дню»,  – розповів герой сюжету.

Студенти взяли активну участь в обговоренні питання про толерантне ставлення до ВІЛ-інфікованих людей. Присутнім також розповіли про основні етапи перебігу ВІЛ-інфекції та СНІДу. Вразив той факт, що впродовж перших місяців захворювання вірус є активнішим і його не одразу виявляють. Студентам-першокурсникам показали короткий документальний фільм про внутрішні переживання головного героя, який чекає результатів тесту на ВІЛ.

«Гарне ставлення до людей, які потребують любові, підтримки і милосердя, має стати головним у сучасному світі», – наголосила Соломія Чумаченко та закликала присутніх бути толерантними до ВІЛ-інфікованих людей.

Віра Качмар

Фото Назара Лазура