ЛНУ ім.І.Франка
English version  
 
 

НОВИНИ ФАКУЛЬТЕТУ

 
Головне меню
Головна сторінка Iсторiя  та сьогодення Керiвництво Кафедри Лабораторії Магiстратура Аспiрантура Виховна робота Абітурієнтові Наукові видання Рада молодих вчених Прес-служба Iнститут екологiї  iнформацiї

Творчий доробок студентів


Відбувся міжкафедральний науковий семінар «Журналістська етика: сучасний український інформаційний простір» у рамках Всеукраїнського фестивалю науки.

Питання етики в контексті  інформаційного простору завжди було, є і буде актуальним як для журналістів-практиків, так і для журналістів-теоретиків. Доповідь професора кафедри теорії і практики журналістики Олени Кузнецової була присвячена з’ясуванню основних етичних засад розвитку інформаційного простору України. Фахівець у галузі журналістської етики проаналізувала 59 міжнародних етичних кодексів і зробила висновок, що в їхній основі – питання свободи ЗМІ. Свобода ЗМІ – це не лише свобода доступу до інформації, заборона цезури, а й соціальна відповідальність, принцип правдивості інформації. Отже, дотримання принципів етичності в журналістиці залежить не лише від рівня державного регулювання, наявності етичних кодексів та законів, а й від саморегулювання, моральних принципів журналіста. Питання моральних авторитетів у журналістиці продовжив доцент кафедри зарубіжної преси та інформації Тарас Лильо, а Наталія Войтович, асистент кафедри  теорії та практики журналістики, звернула увагу на відсутність етичних імперативів у рекламі українських політиків. Професор, завідувач кафедри української преси, Степан Кость наголосив на національному аспекті розвитку українського інформаційного простору. Завідувач кафедри радіомовлення і телебачення, професор Василь Лизанчук зауважив, що основою етики українського журналіста мусить стати національна самосвідомість. Доцент кафедри української преси Ігор Паславський порівняв етику редакційних колективів польських та французьких газет, а Орест Маєвський, асистент кафедри теорії та практики журналістики, проілюстрував недотримання етичних норм у рекламних блоках львівської преси. Доцент кафедри мови ЗМІ Любов Конюхова зауважила, що порушення етичних принципів тісно пов’язане з недотриманням мовних норм, зокрема в заголовкових комплексах. Питання журналістської етики в сучасному українському суспільстві нікого не залишило байдужим, то ж в обговоренні взяли участь представники всіх кафедр факультету журналістики.