ЛНУ ім.І.Франка
English version  
 
 

ІСТОРІЯ ТА СЬОГОДЕННЯ

 
Головне меню
Головна сторінка Iсторiя  та сьогодення Керiвництво Кафедри Лабораторії Магiстратура Аспiрантура Наукові організації Iнститут екологiї  iнформацiї

Творчий доробок студентів


Iсторiя  та сьогодення

Студентська газета за ніч


Уже не новина, що створюють журнали за 24 години. Вперше такі флеш-моби організували в Бельгії та Росії. Концепція проста: група журналістів-ентузіастів (і не тільки), що прагнуть самореалізації, збирається, протягом доби створює повноцінний журнал і викладає його у вигляді pdf-файлу в мережі. Проект «Журнал за 24 години» відображає життя, настрій, погляди та особисті думки учасників протягом конкретного проміжку часу. В Україні власні проекти таких журналів створювали студенти Могилянської школи журналістики, Запоріжжя та Одеси.

Христина Грищук, четвертокурсниця факультету журналістики Франкового університету, і шістдесят дев’ять молодих журналістів та блоґерів з усієї України, знайомилися, працювали на тренінгах і навчалися створювати інформативне на четвертому Фестивалі Студентської преси (12-13 грудня 2009 р., Київ). Там почитали й газету нашого Університету «Каменяр».

Автори "газети за ніч": Аліна Марненко, Сашко Паламаренко і Христина Грищук

Саме в ніч Андріївських вечорниць студенти-редактори газети «ІПСуха»(таке видання є навіть на факультеті прикладного системного аналізу Київської політехніки) Аліна Марненко та Сашко Паламаренко, а з ними Христина Грищук створили власну газету «КрамАпа» за матеріалами, отриманими під час кількагодинної зустрічі. Допомагала теж фотокореспондент Оленка Сук із Полтави. Вийшов справжній, але не запланований, міжрегіональний, єдиний на сьогодні флеш-моб-проект «Газета за ніч».

Яка ж та «КрамАпа», можна переглянути в мережі Інтернет: http://issuu.com/sashuleg/docs/

Подібні акції точно повторюватимуться найближчим часом.

Створити цікаву газету може кожен, якщо буде писати доступно та швидко зорієнтовуватися. Оформити газету за ніч наважується тільки той, хто не втікає від нового, не боїться знайомств та справді хоче не просто стати, а бути журналістом!